رشد قد انسان تا حدود چند سالگی ادامه دارد؟

همانطور که می دانید رشد قد انسان دائمی نیست و پس از گذشت چند سال متوقف می شود و شما دیگر رشد قدی نخواهید داشت. در این مطلب روی این موضوع تمرکز داریم که رشد قدی انسان تا چه سنی ادامه دارد و همچنین پرسش هایی همچون: چگونه می توانیم پس از توقف هورمون های رشد دوباره افزایش قد داشته باشیم؟ با چه روش هایی می توانیم افزایش قد بهتری در دوران رشد داشته باشیم؟ در ذهن بسیاری از شما وجود دارد و ما سعی داریم در این مقاله به شما پاسخ هایی ارائه دهیم تا راجع به افزایش قد و مسیر آن اطلاعات مفیدی بدست آورید.

تا چه سنی به صورت عادی رشد قد خواهیم داشت؟

انسان پس از گذشت چند ماه از لحظه به دنیا آمدن شروع به رشد می کند و این روند تا پایان نوجوانی ادامه دارد که البته در این مورد استثنا هایی هم وجود دارد که در بعضی از آن کودکان دیرتر شروع به رشد می کنند و در مواردی سن توقف رشد دیرتر اتفاق می افتد ولی به صورت عادی افزایش قد در پایان نوجوانی متوقف می شود.

البته که پس از پایان دوران رشد شما می توانید اقدام به افزایش قد کنید و برای این موضوع روش هایی تضمینی هم وجود دارد که در ادامه این مطلب و دیگر مطالب وب سایت وان قد می توانید اطلاعاتی راجع به این موضوع دریافت کنید. در حال حاضر و در این مطلب فعلا ما بر روی موضوعاتی که در مقدمه به آنها اشاره داشتیم تمرکز می کنیم پس به سراغ سنین رشد می رویم و اینکه در چه سنی افزایش قد آغاز می شود و در چه زمانی پایان می یابد.

1. شروع رشد در ماه اول تولد

نوزاد از بدو تولد در ماه اول شروع به رشد می کند و درصد رشد نوزاد شما تا حد زیادی بستگی به ژنتیک و شیری که نوزاد از آن تغذیه می کند دارد و تنها وظیفه شما به عنوان پدر و مادر در قبال رشد نوزاد خود فراهم کردن شیر مناسب (شیر مادر بهترین انتخاب شما است) و فراهم کردن آغوشی گرم همچون آغوش مادر برای نوزاد است تا رشد خود را در ماه های اول تولد طی کند.

در ماه ها و سال های بعد تا 5 سالگی نوزاد شروع به رشد می کند و در این دوران والدین باید فرزند خود را چک کنند تا اگر و عیب ایرادی همچون کمبود کلسیم، مشکل در استخوان های پا و مشکلات تغذیه ای دارد به سرعت اقدام به رفع مشکل کنند تا روند رشد کودک بدون ایراد طی شود. درست است که رشد فرزند شما در سال های اول تا حد زیادی به ژنتیک بستگی دارد ولی مراقبت شما از نوزاد خود بی تاثیر نیست و باعث می شود تا نوزاد از حداکثر پتانسیل خود برای رشد استفاده کند.

2. ادامه رشد در سنین 6 تا 14 سالگی

پس از گذشت چندین سال نوزاد وارد دوران نوجوانی می شود که مرحله دوم رشد او است. از سن 6 تا 14 سالگی که نوزاد از کودک به نوجوان تبدیل می شود بسیار مهم است که مشکلات فیزیکی همچون پا های پرانتزی یا مشکلات تغذیه همچون دفع پروتئین و ویتامین برطرف شوند زیرا نوجوان وارد دوران بلوغ می شود و بسیار ممهم است که رشد خود را بدون مشکل سپری کند. در این دوران هورمون های رشد در حداکثر فعالیت خود هستند و نوجوان شروع به افزایش قد چشم گیر می کند و شما این رشد را می توانید هفته به هفته مشاهده کنید. اگر نوجوان در این دوران در شرایط مناسبی باشد می تواند امید داشته باشد که به قدی بسیار بلند دست پیدا کند زیرا در این سن نوجوان می تواند افزایش قد بسیار زیادی داشته باشد.

مطلب مرتبط: افزایش قد در سن ۱۴ تا ۱۶ سالگی

3. رشد نهایی بین سنین 15 تا 20 سالگی

پس از شروع دوران بلوغ و تبدیل شدن به یک نوجوان رشد نهایی او شروع می شود که همزمان با رشد نهایی در سنین بلوغ است و تا اوایل جوانی که انتهای رشد او است ادامه دارد. در این سنین نوجوان باید تمام فعالیت و اقدامات لازم را انجام دهد تا به قدی مناسب دست پیدا کند. در این دوران نوجوان وارد جامعه می شود و شخصیت اجتماعی او شکل می گیرد و بسیار پر اهمیت است که از قدی بلند برخوردار باشد زیرا روی جنبه های مختلفی همچون اعتماد به نفس نقش زیادی دارد.

اگر در این سنین نتوانستید به قد دلخواه خود دست پیدا کنید جای نگرانی نیست زیرا روش هایی وجود دارد که در های افزایش قد را پس از پایان دوران رشد که در اوایل جوانی اتفاق می افتد روی شما باز می کند و شما می توانید اقدام به افزایش قد کنید. در وب سایت وان قد راجع به این موضوع مطالب زیادی وجود دارد که شما می توانید به مطالعه آنها بپردازید تا اطلاعات بیشتری راجع به افزایش قد بدست آورید و با چشمی باز و خیالی راحت برای افزایش قد تصمیم بگیرید.

چگونه می توانیم به روند رشد خود کمک کنیم؟

کمک کردن به روند رشد

افزایش قد تا پایان نوجوانی و اوایل جوانی ادامه دارد و در این راه شما سه مرحله رشد را طی می کنید که قد نهایی شما به صورت عادی مشخص می شود ولی با انجام اقداماتی می توانید روند رشد خود را در هر مرحله سرعت دهید و افزایش قد بیشتری داشته باشید. بدن انسان وابسته به محیط و اقداماتی که شما انجام می دهید تغییر می کند و تنها ژنتیک نیست که روی قد شما تاثیر دارد بلکه اقداماتی همچون ورزش، تغذیه مقوی، مدیتیشن و روتین روزانه باعث می شوند تا روند رشد شما تغییر کند. اقدامات شما در این سه مرحله می تواند باعث افزایش قد بیشتر شما شود و یا برعکس باعث شود که نتوانید از حداکثر پتانسیل بدن خود برای رشد استفاده کنید.

1. ورزش کنید

همانطور که گفتیم شما سه مرحله رشد را برای دستیابی به قد نهایی خود طی می کنید و بسیار مهم است که در این راه تصمیمات درستی برای افزایش قد خود بگیرید. ورزش کردن مهم ترین اقدامی است که شما باید برای افزایش قد خود داشته باشید و با انتخاب یک رشته ورزشی مناسب به خود یا فرزند خود کمک شایانی کنید. ورزش هایی وجود دارد که باعث می شوند نوجوان افزایش قد بیشتری داشته باشد و بهتر است که از سن 8 سالگی به بعد یعنی در مرحله دوم رشد این اقدام صورت بگیرد.

مطلب مرتبط: بهترین زمان ورزش برای افزایش قد

ورزش هایی همچون شنا و والیبال و بسکتبال باعث می شوند استخوان های نوجوان در دوران رشد کشش بیشتری داشته باشند و رشد بهتری را تجربه کنند. این ورزش ها شامل حرکات کششی فراوانی هستند که روی استخوان ها تاثیر مستقیم دارند و باعث می شوند تا فرزند شما استفاده بیشتری از هورمون های رشد خود داشته باشد. جدا از این موضوع که ورزش برای سلامتی فرزند شما بسیار مهم است و باعث افزایش قد او می شود همچنین باعث می شود تا ذهنی آرام‌تر و قوی تر داشته باشد و با تمرکز بیشتری این دوران مهم را سپری کند. هرچقدر که از فواید ورزش برای شما بگوییم کم گویی کرده ایم و مهم است که هر نوجوانی یک رشته ورزشی که روی فیزیک بدنی او تاثیر دارد را انتخاب کند و آن را پیوسته انجام دهد.

2. مواد غذایی مفید مصرف کنید

مهم نیست که روزانه چقدر غذا میل می کنید و چند وعده غذایی در طول روز مصرف می کنید. تا وقتی که شما از مواد غذایی روزانه خود ویتامین ها و پروتئین های لازم را دریافت نکنید شما نتیجه ای نخواهید گرفت. وعده های غذایی شما باید شامل کلسیم، ویتامین های مهم برای افزایش قد (A،B،C،D،K) و پروتیئن باشند تا بدن شما از لحاظ تغذیه ای تامین باشد و استخوان های شما هرچه را که نیاز دارند دریافت کنند.

3. ذهنی آرام و قوی داشته باشید

برای افرادی که در سنین رشد قرار دارند ذهنی آرام بسیار در روند رشد آنها تاثیر گذار است. وقتی از ذهنی آرام سخن می گوییم منطور ما نداشتن استرس های نوجوانی، داشتن تمرکز کافی روی ورزش، مدیتیشن ذهن و داشتن خیالی آسوده به عنوان یک نوجوان است. اگر این موارد را رعایت کنید شما تمرکز و کنترل لازم روی ذهن خود برای افزایش قد را خواهید داشت و می توانید بدون استرس به روند رشد خود کمک کنید.

4. برنامه روزانه ثابت داشته باشید

داشتن برنامه روزانه

هر نوجوانی باید یک روتین روزانه ثابت داشته باشد تا ریتم رشد و بدن خود را به هم نریزد. منظور ما از داشتن یک روتین ثابت این است که زمان خواب خود را مدام تغییر ندهید و وعده های غذایی را تا جای ممکن در یک بازه زمانی مشخص مصرف کنید و اگر ورزش می کنید سعی کنید تایم ورزش خود را ثابت نگه دارید. فعالیت های مفیدی که انجام می دهید را به صورت عادت انجام دهید و تغییری در برنامه ریزی روزانه خود نداشته باشید. یک روتین ثابت باعث می شود تا بدن و هورمون های رشد شما بهترین زمان فعالیت خود را پیدا کنند و حداکثر تاثیرگذاری را داشته باشند.

چه نکاتی را باید برای داشتن رشد مناسب رعایت کنیم؟

نکات بسیار زیادی برای این مورد وجود ندارد بجز اینکه حتما در طول شبانه روز خود خواب کافی داشته باشید. هورمون های رشد در ساعاتی که شما در حال خوابیدن هستید شروع به فعالیت می کنند ولی این نکته که زمان خواب شما باید در طول شب باشد بسیار مهم است. اکثر نوجوانان دوست دارند شب ها تا دیر وقت بیدار بمانند و در طول روز بخوابند که متاسفانه این موضوع تبدیل به یک سرگرمی و عادت شده اما آنها نمی دانند که با این کار چقدر به رشد خود ضرر می زنند.

مخصوصا در فصل تابستان که مدرسه ها تعطیل هستند و خورشید بسیار تابانی هم در آسمان روز وجود دارد که شرایط را برای رشد مهیا می کند و اگر شما این زمان را در خواب سپری کنید مطمئن باشید که از تمام توان خود برای افزایش قد استفاده نمی کنید.

آیا امکان افزایش قد پس از پایان دوران رشد وجود دارد؟

اگر به هر دلیلی نتوانسته اید در سنین نوجوانی به قد دلخواه خود دست پیدا کنید نیاز نیست که نگرانی باشید. افزایش قد در دوران نوجوانی مهم است زیرا علاوه بر تمام فعالیت هایی که شما برای کمک به افزایش قد خود انجام می دهید شما هورمون های رشد فعال زیادی دارید که باعث می شود رشد قد بهتری داشته باشید اما با روش های نوین و جدید امروزی تمام افراد می توانند در سنین بعد از رشد هم اقدام به افزایش قد کنند و تا حد چشم گیری انتظار افزایش قد داشته باشند.

منظور ما از افزایش قد چشم گیر به این صورت نیست که همانند دوران نوجوانی خود انتظار رشد داشته باشید بلکه این افزایش قد بستگی به بدن شما و تلاش شما بین عدد 5 تا 10 سانتی متر متغیر است. در دیگر مقالات وب سایت وان قد می توانید نمودار رشد بانوان و آقایان در سنین بعد از نوجوانی را مشاهده کنید تا اطلاعات بیشتری بدست آورید.

روش هایی که با استفاده از آنها می توانیم افزایش قد داشته باشیم؟

روش های افزایش قد

از آنجایی که راجع به افزایش قد در بزرگسالی صحبت داشتیم و این موضوع را که امکان افزایش قد وجود دارد را مطرح کردیم می خواهیم شما را با یکی از روش های افزایش قد که امروزه در دنیا در حال استفاده است و تاثیرات مثبت زیادی روی هزاران نفر داشته است آشنا کنیم. به طور کلی برای افزایش قد پس از پایان دوران رشد شما نیازمند ورزش کردن هستید. منطور ما از ورزش کردن حرکات کششی هستند که تاثیر مستقیمی روی ستون فقرات و پا ها دارند که تشکیل دهنده قد انسان هستند.

اولین روشی که شما می توانید از طریق آن اقدام به افزایش قد کنید روش سابلیمینال ذهن است که با تاثیر گذاری روی ناخوداگاه شما باعث می شود تا ذهن شما دستور به فعال کردن صفحات رشد دهد و شما را وادار کند تا شروع به انجام فعالیت هایی کنید که باعث افزایش قد شما می شوند. شاید این توضیح برای شما مبهم باشد برای همین به شما پیشنهاد می کنیم برای دریافت و مشاهده اطلاعات بیشتر راجع به روش افزایش قد پس از دوران رشد از صفحه پکیج افزایش قد ما دیدن کنید تا بیشتر با این پکیج تصمینی رشد قد آشنا شوید. شما با یک کلیک ساده روی بنر زیر، می توانید پکیج افزایش قد گروتالر داینامیک را تهیه کنید و خود را یکبار برای همیشه در مسیر رشد قد تضمینی قرار دهید.

افزایش قد با متد گروتالر

تیم وان قد

تمام تلاش تیم وان قد این است بتواند کامل ترین مرجع در رابطه با افزایش قد در ایران و وب فارسی شود، تا برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره نیازی به صرف ساعت ها زمان در وب انگلیسی نداشته باشید، بلکه ما این زمان را سپری می کنیم و برای شما گردآوری مطالب را در رابطه با افزایش قد، در سایت وان قد منتشر می کنیم. امیدوارم با سایت وان قد بتوانید اطلاعات مفید زیادی به دست آورید.

یک دیدگاه

  1. رضا مرادی گفت:

    سلام من پسرم قد خودم ۱۷۳ قد پدرم ۱۷۰ قد مادرم ۱۶۴ و قد خواهر دوقلوم ۱۶۵ سانت است من میخوام بدونم تا ۴ یا ۵ سال دیگه با تغذیه مناسب و ورزش های کششی میتونم قد خودم روبه ۱۸۹ سانت برسونم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

افزایش قد 100% تضمینی

یک بار برای همیشه قد خود را افزایش دهید

برای اطلاعات بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید
می خواهم قد خود را افزایش دهم
close-link